fbpx

5 snadných způsobů, jak překonat překážky v podnikání

Pokud jste se v minulosti potýkali s problémy při dosahování svých cílů, mohli jste během svého snažení narazit na časté PŘEKÁŽKY. Co to vlastně znamená? Překážkami máme na mysli události, které se v životě stanou, nebo faktory, které nemůžete ovlivnit a které vás tak trochu zastaví na cestě vpřed. Někdy může jít o maličkosti a jindy jsou tak velké, že se zdají být nezvladatelné.

Zde je 5 jednoduchých způsobů, jak můžete své překážky překonávat:

Vydejte se jiným směrem

Když se na vaší cestě objeví překážka, zkuste se vydat jiným směrem, například do metaforického lesa. Jinými slovy, pokud narazíte na překážku a nevidíte žádný způsob, jak se posunout vpřed, zkuste vymyslet řešení z jiné perspektivy. Buďte kreativní a možná najdete způsob, jak překážku obejít.

Přemýšlejte o tom z pohledu někoho jiného

Přemýšlejte o tomto problému, předstírajíce, že jste někdo jiný. Možná vás napadne řešení, které by vás za normálních okolností nikdy nenapadlo. Představte si, že jste někdo jiný, kdo dosáhl velkého úspěchu v podnikání. Co by dělali oni, kdyby byli v této situaci?

Vymyslete způsob, jak zničit BARIÉRU, která vás brzdí

Například si můžete myslet, že problém je obrovskou, život měnící událostí, která vám zabrání v dosažení vašich cílů. Cítíte jednoduše bariéru. Když o problému ale budete chvíli přemýšlet (ideálně na papíře, prostě si pište poznámky, nebo kreslete obrázky, těmito čárami si spojujete souvislosti, což je dramaticky účinnější než jen myslet), možná zjistíte, že to není zdaleka tak velká bariéra, jak jste si mysleli.

Udělejte si přestávku a nechte pracovat své podvědomí

Když narazíte na problém, který vám brání v dosažení vašeho vytouženého úspěchu, zvažte možnost na chvíli ho nechat být. Někdy je vaše podvědomí schopno vypracovat nejlepší řešení poté, co jste se přesunuli k jinému úkolu, a může vám později nabídnout dokonalé řešení.

Zkuste proměnit překážku ve svůj prospěch

Možná jste přesvědčeni, že něco brání dosažení vašich cílů, ale co kdybyste se pokusili obrátit tento problém ve svůj prospěch? Místo aby vás zastavoval, může vás právě tato překážka posunout dál. Když narazíte na obtížný úkol nebo problém, zkuste přemýšlet o kreativních způsobech, jak ho využít tak, aby vás skutečně posunul blíže k vašim cílům. Možná se ukáže, že tato překážka může být překvapivým spojencem na vaší cestě k úspěchu.

 

Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?