fbpx

7 nepopiratelných důvodů, proč je stanovení cílů důležité

  1. Dát životu směr
  2. Ujištění, že směr našeho života určujeme my – ne druzí, ne osud, ne média atd.
  3. Motivace
  4. Jistota, že od života dostaneme to, co chceme
  5. Úspora času
  6. Eliminace stresu
  7. Poskytnutí pocitu úspěchu

Krátkodobě může být život bez jasného směru zábavný, avšak z dlouhodobého hlediska jsme jako lidé přirozeně uzpůsobeni k potřebě cíle a směru. Cíle dávají našemu životu smysl a směr.

Často je snadné nechat druhé určovat náš směr. Přijímáme práci, protože nás rodina nebo přátelé nasměrovali tímto směrem, a následujeme pokyny našich nadřízených. Pohybujeme se směrem od našich cílů a to protože nám to nařizuje populární kultura nebo média.

Pravdou je, že pokud si sami nevytvoříme své vlastní cíle, stává se pro nás snadné následovat cestu, kterou určili jiní. To však může vést ke stresu a neštěstí. Vyšší pravděpodobnost štěstí a spokojenosti nastává, když jdeme vlastní cestou a sledujeme vlastní cíle.

Cíle nám nejen ukazují směr v životě, ale také nás motivují k překonávání překážek a těžkých rozhodnutí. Asi bude náročné chodit v noci na vysokou školu a přes den pracovat, ale z dlouhodobého hlediska se nám to vyplatí, přiblíží nás to k dosažení našich profesních cílů.

Cíle také definují, co od života skutečně chceme. Pro některé lidi jsou cíle spojeny s financemi nebo majetkem, zatímco pro jiné je to čas nebo svoboda. Pokud nemáme jasné cíle, které odpovídají našemu jedinečnému pohledu na život, můžeme se nechat unést životem a názory ostatních.

Cíle mohou také pomoci šetřit čas. Když je náš seznam „To Do“ příliš dlouhý a náš kalendář přeplněný, můžeme jednoduše porovnat, které úkoly nám pomohou v dosažení našich cílů. Které úkoly jsou nezbytné pro dosažení našeho cíle? Ostatní můžeme vyškrtnout jako méně důležité.

Stejně tak jako cíle šetří čas, snižují také stres, protože nám poskytují rámec pro naše rozhodování. Máme-li jasné cíle, můžeme se snadněji rozhodovat. Například, je pro nás ta nová pracovní pozice vhodná? Jak se shoduje s našimi cíli?

A konečně, cíle nám dávají měřitelný pocit úspěchu. Každý dosažený cíl, ať už malý nebo velký, nám dodává energii a motivaci k dalším úspěchům.

Nyní jděte a stanovte si své cíle!“

Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?