fbpx

Negativní přesvědčení, která vás brzdí na cestě k úspěchu

Bohužel, občas se sami sobě stáváme svými největšími protivníky a určitě existují přesvědčení, která ovlivňují každého z nás a mohou být zatraceně destruktivní. Pokud se náhodou setkáte s takovými přesvědčeními, může dosáhnutí úspěchu představovat velkou výzvu, neboť tyto přesvědčení účinně brání vašemu pokroku. A to nechcete. V dnešním článku se zaměříme na tři nejzásadnější negativní návyky a poskytneme si několik užitečných nástrojů, které vám pomohou tyto přesvědčení eliminovat ze života.

Nemám na to schopnosti

Prvním přesvědčením, které budeme probírat, je téměř univerzální pro všechny lidi na planetě Zemi – nedůvěra v to, že zvládneme jakýkoliv úkol, který si stanovíme. Téměř ve všech případech to však jednoduše není pravda.

Jako příklad mohu uvést muže, který měl vášeň stát se zpěvákem, přestože na začátku neuměl držet ani tón, ani melodii. Všichni mu tvrdili, že se z něj nikdy nestane zpěvák, protože nemá přirozený pěvecký talent. Přes všechny tyto odmítnutí se však nevzdal a věnoval se hudebnímu výcviku a cvičení po dobu mnoha let. Po dlouhé a vytrvalé práci konečně začal zpívat v tónině a naučil se rozlišovat a zlepšovat svůj hudební projev, když se dostal mimo tóninu.

Vím to velmi dobře. Ten muž jsem byl totiž já :) Řekl jsem si, že až mi bude 30, naučím se ke své kytaře také zpívat (mimochodem náš online projekt Kytarová dílna Romana Horkého mi hodně pomohl). Podobným způsobem bychom měli přistupovat k našim podnikatelským cílům.

Všechny dobré nápady už byly vyčerpány

Toto tvrzení je jednoduše výmluvou. Všechny dobré nápady nezmizely. Ve skutečnosti se přibližně každých deset možná i pět let, kdy technologie stále pokračují ve svém rychlém rozvoji, objevuje celá řada nových nápadů. Pokud máte dojem, že všechny dobré nápady již byly vyčerpány, pravděpodobně nejste otevření novým myšlenkám a inspiraci. Spíše se necháváte zlomit negativním přesvědčením, že nikdy nebudete mít tak brilantní nápad jako ti, o kterých slyšíte. Pravdou ovšem je, že můžete mít nápad daleko lepší.

Nemám dostatek odhodlání

V neposlední řadě je důležité zbavit se přesvědčení, že nemáte dostatek odhodlání k dosažení svých cílů a úspěchu. Existuje jednoduchý způsob, jak se s tím vypořádat. Je třeba si uvědomit, že pokud věříte, že nejste dostatečně odhodlání, tak to platí, a pokud věříte, že jste, tak skutečně jste. Máte naprostou kontrolu nad tím, zda budete mít dostatek odhodlání držet se svých cílů, nebo ne. Je to zcela vaše volba. Zní to brutálně jednoduše a přesně takové to je. Zapátrejte ve své vlastní paměti a dáte mi za pravdu.

Držím vám palce v odbourávání omezujících přesvědčení. Osobně využívám např. kineziologické odbloky u Lenky Hajníkové v Pardubicích a různé další formy terapií a koučinku. Moji kolegové si pochvalují také metodu PsychK, kterou propaguje i známý vědec Bruce Lipton. Přeji vám hodně úspěchů!

Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?