fbpx

Jak rozvíjet motivované myšlení

Čas od času všichni procházíme obdobím, kdy se octneme v zajetých kolejích nudy a nezájmu. Máme tendenci ztrácet chuť do života, cítit se unaveně, podráždění a zbavení motivace. Raději bychom se schovali pod peřinu než čelili všedním dnům. Může to být způsobeno stresem z práce, smutkem nad utrpením ve světě nebo jednoduše nudou spojenou s každodenní rutinou.

Důležité je vědět, že nejste sami a že existují způsoby, jak z této situace ven. Níže najdete několik tipů, které vám pomohou znovu se nadchnout pro život:

1. Udělejte si „pauzu“

Dlouhodobý stres může vyčerpat vaši energii a odvahu. Než se pustíte do cokoliv dalšího, věnujte několik minut prostému dýchání. Vyprázdněte mysl od stresu a starostí. Ačkoli to může vyžadovat cvik, nevzdávejte se. Jakmile se objeví nežádoucí myšlenky, zapuďte je a pokuste se zachovat klidnou a prázdnou mysl. Dýchejte pomalu a hluboce a uvolněte všechny svaly. Zkuste to dělat denně, nebo dokonce dvakrát denně (ráno a večer). Čas, který využijete pro sebe je stejně důležitý jako cokoliv jiného v životě. Udělte si dar vnitřního klidu.

2. Najděte inspiraci

Přečtěte si něco motivačního, inspirativního nebo povzbudivého. Prohlédněte si fotografie přírody nebo si přečtěte něco vtipného. Vědomě směřujte své myšlenky k pozitivnímu místu. Často, když jsme ponořeni do víru a každodenních úkolů, ztratíme inspiraci. Můžeme to snadno změnit tím, že hledáme věci, které nám zvednou náladu a povzbudí ducha. Každý den se snažte smát, být šťastní a veselí. Nečekejte, až vás inspirace najde, vydejte se za ní nebo si ji sami vytvořte. Zapište si vtipné nebo dojemné vzpomínky do deníku, abyste se k nim mohli vrátit, když budete potřebovat povzbuzení.

3. Obnovte nadšení

Vzpomeňte si na to, co vás na začátku nadchlo v ohledu na věci, které máte naplánované pro tento den. Když začínáme nový projekt nebo práci, býváme nadšeni příležitostmi a chutí dát věcem nový impuls. Časem toto nadšení může opadat z různých důvodů. Nyní se však vraťte v myšlenkách zpět do doby, kdy jste měli toto nadšení poprvé. Co vás tehdy vzrušovalo? Jaké myšlenky vám probouzely vášeň? Vzpomeňte si na to a držte se tohoto pocitu! Dokonce i v případě, že některé úkoly nejsou zrovna vzrušující, zaměřte se na jejich pozitivní stránky a přínosy. Zamyslete se nad tím, jak budou prospěšné pro vás, vaši rodinu, vaši práci nebo váš domov. I v každodenních úkolech lze nalézt pozitiva. Někdy stačí změnit způsob myšlení.

4. Malé kroky

Někdy je nejtěžší začít. Velký projekt může působit odstrašujícím dojmem, a tak se můžete cítit přetížení při představě veškerého času a energie, které budete muset vložit. Místo toho začněte postupovat po malých krůčcích. Nastavte si časovač na 15 minut a začněte pracovat na úkolu. Pokud se cítíte po 15 minutách vyčerpaní, můžete si udělat krátkou pauzu. Ale často, jakmile začnete pracovat, budete chtít pokračovat. Soustřeďte se na menší detaily a kroky, místo abyste přemýšleli o celém obrovském úkolu. Jakýkoliv velký úkol se stává zvládnutelným, když je rozdělen na menší části.

5. Péče o tělo

Někdy může únava být způsobena fyzickými potřebami vašeho těla. Ujistěte se, že dostatečně spíte, jíte vyváženou stravu, pijete dostatek vody a poskytujete tělu potřebný pohyb. Když jste velmi zaneprázdněni, může se stát, že sáhnete po rychlých a nezdravých potravinách, které nejsou pro vaše tělo to nejlepší. Mějte na paměti, že jídlo, které konzumujete, má vliv na vaši fyzickou a duševní pohodu. Vaše tělo je prostředek pro mysl a duši, a proto si zaslouží péči.

A nakonec si pamatujte, že motivace, stejně jako štěstí, je něco, co si můžete vybrat. Na začátku to může vyžadovat trochu námahy, ale jakmile se dostanete do správného nastavení mysli, uvidíte, že je snadné si zachovat motivaci, pokud si to opravdu přejete.

Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?