fbpx

Krok za krokem k pozitivním změnám

V životě mohou vzniknout okamžiky, kdy se člověk může cítit zablokovaný. Může se ocitnout v situaci, která mu nedělá dobře, ale chybí mu motivace nebo další impuls, který by mu pomohl vytvořit pozitivní změny v jeho životě. Někdy může být nejistý i ohledně toho, čeho chce dosáhnout.

Když se člověk nachází v takové situaci, může se zaměřit na jednotlivé oblasti svého života. Tyto oblasti mohou zahrnovat rodinu, přátelé, zdraví, kariéru, finance, fyzické umístění, koníčky a milostný život. Může začít tím, že na stupnici od jedné do deseti (kde deset je nejlepší) ohodnotí, jak se cítí v každé z těchto oblastí svého života. Poté, co určí, která oblast má nejnižší hodnocení, se může zamyslet nad tím, jaké kroky může podniknout k tomu, aby tuto oblast zlepšil na úroveň „desítky“.

Až si člověk jasně určí, co je jeho cílem (nebo snem), může se na něj začít zaměřit a navrhnout konkrétní kroky, které podnikne k dosažení svého cíle. Je důležité si uvědomit, že i když se někdo nemusí cítit plně spokojen s aktuální situací, může to být právě tato situace která ho přivede k jeho snu. Proto je důležité analyzovat, kde se momentálně nachází, což mu pomůže vytvořit pozitivní mentální postoj. Tento postoj mu pak může pomoci urychlit “odpíchnout se ode dna”.

Je také užitečné, když se člověk obklopuje lidmi, kteří mají podobné cíle. Tato podpora mu může následně poskytnout další motivaci a nabídnout nové nápady, které mu pomohou dosáhnout jeho cíle. Důležité je být odhodlaný, protože ti, kteří svého cíle nedosáhnou, jsou častokrát ti, kteří se vzdali těsně před dosažením cíle (mějme na paměti, že Thomas Edison selhal 700krát, než se mu podařilo vynalézt žárovku). Někdy musí člověk prostě pokračovat a nepolevovat.

Osobní životní kouč může pomoci těm, kteří potřebují dodatečnou motivaci, zjistit, co chtějí, a inspiruje je k tomu, aby svých cílů dosáhli. Hypnoterapeut může také poskytovat pozitivní vizualizaci, která pomáhá lidem rychleji dosáhnout svých cílů prostřednictvím síly podvědomí. Kombinace těchto dvou technik může člověku skutečně pomoci vytvořit pozitivní změny v jeho životě.

Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?