fbpx

Najděte svůj vnitřní klid

Vnitřní klid je stav mysli, který bychom si všichni přáli zažít v našem hektickém a nejistém životě. Na rozdíl od mnoha našich vnějších cílů, které jsou často obtížně dosažitelné, vnitřní klid je ve skutečnosti mnohem snazší získat. To však neznamená, že je to jednoduché. Vnitřní klid vyžaduje změnu našeho myšlení a chování, což není snadné, pokud jsme zvyklí na staré vzorce. Nicméně, výhody vnitřního klidu jsou obrovské.
Vnitřní klid nám umožňuje žít naše životy s pocitem radosti, spokojenosti a naplnění, který není závislý na tom, co se děje kolem nás. Jak ho můžeme dosáhnout?

Tím, že budeme žít podle našich vlastních hodnot a ne podle očekávání ostatních. Tím, že se nebudeme obávat o to, co si o nás myslí ostatní – každý má svůj vlastní pohled na svět a na lidi, ale pokud se budeme snažit vyhovět někomu jinému než sobě samým, nikdy se sebou nebudeme spokojeni.

Dalším krokem k vnitřnímu klidu je naučit se odpouštět a osvobodit se od viny. Vina je zbytečná emoce, která nám nepomáhá ani nezmění minulost. Pokud jsme někomu ublížili, měli bychom se omluvit a udělat vše pro napravení škody, ale pak bychom měli jít dál a slíbit si, že se budeme snažit být lepšími lidmi. Odpusťte sobě, i ostatním. Nikdo není dokonalý a všichni děláme chyby.

Podobně bychom se měli zbavit hněvu a zloby. Tyto emoce nám škodí více než komukoli jinému. Když držíme zášť nebo nenávist k někomu, kdo nám ublížil, dáváme mu moc nad našimi pocity. Mnohem lepší je pochopit, že lidé nás často nezraňují úmyslně, ale spíše z nevědomosti, strachu nebo neštěstí. Pokud dokážeme vidět lidi jako lidské bytosti s jejich slabostmi a problémy, bude pro nás snazší jim odpustit.
A když se naučíme odpouštět, možná zjistíme, že se budeme méně zlobit i v budoucnu. Když dokážeme přijmout lidi takové, jací jsou, a nebrat si jejich chování osobně (protože to má co do činění s nimi a ne s námi), budeme cítit více míru ve svém srdci. Naše štěstí je do značné míry určeno tím, jak vnímáme události v našem životě, nikoli tím, jaké ty události jsou. Změňte pohled na svůj život a změníte své pocity.
Posledním prvkem vnitřního klidu je zbavit se starostí. Starosti jsou jako vina – nepřinášejí nic dobrého a jen nám brání užít si přítomnosti. Přítomnost je to jediné, co máme, a je to dar, který bychom měli ocenit. Starat se o to, co se může nebo nemůže stát, je ztrátou času a energie. Místo toho bychom se měli soustředit na to, co můžeme ovlivnit a změnit, a přijmout to, co nemůžeme.
Jak se tedy zbavit starostí, viny a hněvu? Nejprve si musíme uvědomit, co si myslíme, když cítíme tyto emoce. Musíme si uvědomit, že jsou to naše myšlenky, které nám způsobují tyto pocity, a ne situace samotné. Pak bychom měli změnit naše myšlenky tak, aby lépe odrážely realitu a byly pozitivnější. Kdykoli si všimneme, že se vracíme k našim starým myšlenkám, musíme je okamžitě zastavit a nahradit je novými.

“Nikdo ve vás nemůže vyvolat negativitu nebo stres. Můžete to udělat pouze vy sami, a to tím, jak zpracováváte svůj svět.”

– Dr. Wayne Dyer
Tento proces bude vyžadovat hodně praxe, ale s trpělivostí a vytrvalostí si vytvoříte nové vnitřní prostředí, které podpoří pocit klidu a pohody, a zlepší váš život!

Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?