fbpx

Nepropadejte stresu! Soustřeďte se na váš cíl

Čas ubíhá rychle, a když jsme pohlceni denním shonem, může se zdát, že celá čas nám protéká mezi prsty. Cíle, které si stanovujeme, mohou být ohroženy, ale jak můžeme získat kontrolu nad časem a dosahovat své cíle?

V oblasti koučování často hovoříme o tom, že život je neustálý proces. Jako nepřetržitě tekoucí řeka, tak i čas prochází proměnami. Mnohdy se snažíme minimalizovat tyto proměny:  plánujeme budoucnost, přemítáme o minulosti a tak se vyhýbáme prožívání přítomného okamžiku. Často naše zážitky potlačujeme a stahujeme se do vlastní komfortní zóny. Až do chvíle, kdy se probudíme a uvědomíme si, že uběhly dny nebo dokonce týdny.

Už jste někdy zažili situaci, kdy jste řídili auto a najednou jste se ocitli na místě určení, aniž byste si uvědomili celou cestu? Byli jste ve stavu nepřítomnosti. Ale co to vlastně znamená být přítomen v každodenním životě?

Soustředění na přítomný okamžik může být výzvou. Zkuste si udělat okamžik pro sami sebe: při čtení těchto slov se zastavte a zpomalte. Prožívejte čtení slovo po slově. Co slyšíte kolem sebe? Jaké pocity a emoce prožíváte? Jak dýcháte? Uvědomte si, že právě žijete, právě v tomto okamžiku. Jaký to byl zážitek?

Zde je další experiment. Klidně se tomu zasmějte, ale přesto to zkuste. Během dne se sebe sama zeptejte: „Kde je můj zadek?“ Je to nesmírně jednoduché cvičení, které nás nutí být více přítomní. Skvělá věc je to, že to funguje!

Nyní si představte, že můžete být přítomní a soustředění nejen ve svém každodenním životě, ale také při dosahování cílů a projektů. Vyberte si své téma.

Jak to funguje: Jako příklad mohu uvést své letošní téma pro podnikání, které zní „zábava a inspirativní akce“. Toto téma slouží jako směrodatný faktor. Každý měsíc se dívám na své podnikatelské cíle prostřednictvím této optiky a upřednostňuji ty, které mě nejvíce baví a přinášejí inspiraci, nejen mně, ale také mým klientům. Při plánování nových projektů hledám ty, které nejlépe odpovídají mému tématu. Mé téma mi pomáhá objevovat nové příležitosti a bavit se na cestě za svými cíli.

Každý z nás může mít své vlastní téma. Co je vaším tématem? Přichází čas probudit se a zahořet pro své cíle!

Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?