fbpx

Od cílů k úspěchu, vytvořte si akční plán

Jestliže jste si již kdy stanovili cíle, ale nedosáhli jste jich, mohlo to být právě proto, že jste si nevytvořili konkrétní akční plán, jak těchto cílů dosáhnout.

Stanovení cílů je pouze jednou z částí procesu jejich dosažení, a mnoho jednotlivců často přehlíží druhou zásadní fázi – vytvoření plánu!

Bez plánu zůstávají vaše cíle neúplné. Je to jako hledat poklad, ale nemít mapu, která by vás dovedla na místo, kde se poklad nachází. Cíle vám sdělují, kam chcete v životě dojít, a plán vám ukazuje, jak se tam dostat.

Plán cílů jednoduše představuje seznam naplánovaných činností, které budete v budoucnu vykonávat. Tyto aktivity mohou být rozprostřeny na několik dnů, týdnů, měsíců nebo dokonce let, v závislosti na povaze cílů, které jste si stanovili.

Váš plán nemusí být napoprvé dokonalý. Obvykle první verze plánu bývá nejasná a nekompletní. To však není žádný problém, protože plány by měly být flexibilní, a bude zcela normální, že budete svůj plán postupně upravovat spolu s tím, jak budete směřovat k dosažení svého konečného cíle.

Proto si vytvořte seznam kroků, které budete potřebovat k dosažení svého cíle. Můžete si to představit jako recept na dort. Váš konečný cíl je upéct dort (a samozřejmě ho sníst!), zatímco ingredience a kroky, které budete s těmito ingrediencemi podnikat, představují váš plán. Až budete mít váš plán hotov, znamená to, že jste blíže k dosažení svého cíle.

Vytváření plánu cílů bývá často opomíjeno, a mnoho jednotlivců si denně stanovuje cíle, ale nedopracuje se k vytvoření plánu. Ujistěte se, že jste si na tento důležitý krok udělali čas. Nejdříve si stanovte, kam se chcete dostat (své cíle), a poté vytvořte plán, který vás provede k jejich dosažení.

Kromě samotného plánování cílů může být také užitečné využívat techniku vizualizace, která vám pomůže lépe si představit, čeho přesně chcete dosáhnout. Může se jednoduše jednat o pravidelné myšlenky na vaše cíle a jejich vizualizaci jako již splněných, když jdete spát. Můžete si na to vyhradit třeba deset minut (nebo déle, podle vlastní preference) před usnutím, a budete překvapeni, jaký rozdíl to může udělat ve vašem úsilí dosáhnout cílů. Jedním z hlavních důvodů, proč je vizualizace před spaním tak efektivní, je to, že umožňuje snadný přístup k vašemu podvědomí, což zvyšuje pravděpodobnost úspěchu.

Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?