fbpx

Pět oslnivých tipů pro překonání prokrastinace

Prokrastinace, jedna z nejničivějších tendencí, které nás může postihnout, vytváří dojem, že ztrácíte kontrolu nad svým časem i činnostmi. Má takřka „neviditelnou sílu“, která vám brání provádět důležité úkoly, o kterých vy sami víte že byste je měli vykonat. V dnešní době, kdy jsou nároky na čas a pozornost stále větší, se prokrastinace jeví jako chronický problém, zejména pro ty, kteří se snaží dosáhnout významných úspěchů. Tato návyková prokrastinace obvykle vzniká, když se cítíte přetíženi všemi povinnostmi a namísto postupného postupu, berete na sebe více, než zvládnete.

Nepřítomnost kontroly vám odebírá schopnost aktivně utvářet a řídit vlastní život. Sice existují aspekty, nad kterými nemáte kontrolu, avšak vždy máte kontrolu nad svými vlastními myšlenkami a činy. Být u kormidla znamená uvědomit si, že vy sami máte moc nad tím, co se vám děje, a toto vědomí vám poskytuje možnost jednat. Zde je pět posilujících tipů, jak překonat prokrastinaci a nereaktivitu:

1. Vše závisí na vás:

Je nutné si uvědomit, že prokrastinace je vnitřním procesem, přestože se může zdát, že je vnějším tlakem. Jednoduché uvědomění, že jste tím, kdo prokrastinuje, vám umožní znovu získat kontrolu.

2. Máte vše ve svých rukou:

I přes pocit, že vás prokrastinace drží v kleštích, máte nad ní kontrolu. Věřit v možnost překonání prokrastinace je klíčové, stejně jako pochopení, že jediný, kdo ji může překonat, jste vy sami.

3. Je to ve vaší mysli:

Strach hraje při prokrastinaci významnou roli. Strach je kořenem všech prokrastinátorských tendencí. Postavte se svým obavám tváří v tvář, abyste získali kontrolu nad svými činnostmi.

4. Vše závisí na pravidelnosti:

Konstantní jednání vede k úspěchu. Tím, že se stáváte důslednými, můžete vytvořit nové návyky a reagovat na své povinnosti mnohem efektivněji.

5. Je to o podvědomí:

Prokrastinace může sloužit k významným účelům, které jsou zcela závislé na vašem vnímání. Pochopit, jaké to jsou, a zvýšit svoje povědomí o svých akcích vám může poskytnout vyšší kontrolu nad svým chováním.

Pouze vy a vaše mysl má schopnost řídit svůj vlastní osud, ačkoliv se může zdát, že okolnosti vás tlačí jiným směrem. Vždy si pamatujte, že jste ti, kdo rozhodují o svých činech a o svém životě. Každý nový den je novou příležitostí jednat. Neoddalujte to. Jděte do toho!

Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?