fbpx

Tři klíčové tipy, jak se stát pánem svého života

Dobrou zprávou je, že existuje několik jednoduchých způsobů, jak zlepšit svou soustředěnost a dosáhnout svých cílů, a to od organizace až po efektivní využívání času.

Zaměřte se na priority 

Sledování televizní reality show může být zábavnější než čištění zelené plísně ze sprchového koutu, ale nezabrání tomu, aby se váš domov stal zdravotním rizikem. Stanovení a dodržování priorit vám pomůže strávit méně času starostmi o to, co je třeba udělat, a více času dosahováním svých cílů. Můžete například zvážit využití nedělních večerů, kdy obvykle trávíte čas lítostí nad koncem víkendu, k tomu, abyste si projeli týdenní cíle a priority. Je to skvělý způsob, jak se soustředit na to, čeho chcete dosáhnout, aniž byste se předčasně stresovali.

Vyškrtněte zbytečnosti 

Pokud patříte k většině lidí, můžete vidět, že uchováváte určité věci i poté co už není nijak užitečný. Ve chvíli, kdy si vaši sousedé začnou vaši sousedé plést vaši garáž s galerií abstraktního umění, může to být signál, že je na čase něco změnit. Zvažte prodej starých spotřebičů, oblečení a nábytku, které vám akorát překáží. Abyste se vyhnuli problémům s prodejem na dvorku, využijte webové stránky, jako jsou eBay a Craigslist, k prodeji použitého zboží. Kdo ví, možná jednoho dne budete moci své auto zaparkovat v prázdné, čisté garáži.

Pomozte jiným lidem 

Důležitým cílem je zavázat se k větší aktivitě ve vaší komunitě. Místo toho, abyste se vyhýbali dobrovolnickým příležitostem, vyhraďte si jeden den v měsíci pro charitativní organizace nebo akce. Neziskové organizace bývají obvykle velmi flexibilní, když jde o práci s dobrovolníky.

 

Žádný z těchto tipů nebude efektivní, pokud je nezavedete do své každodenní rutiny. Stačí jen pár dní prokrastinace a rychle se ocitnete zavaleni každodenními úkoly, nevědomky, co dělat dál. Změny návyků dosáhnete tím, že budete aktivní a neustále si budete něco připomínat. Pamatujte, že Řím nebyl postaven za den. Buďte trpěliví ve svém postupu a přistupujte ke svým cílům pravidelně a důsledně. Jen tak můžete dosáhnout významných úspěchů, které si později budete moci připomenout a oslavit.

Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?