fbpx

Užitečné paměťové pomůcky pro zapamatování

Paměťové techniky mají za sebou dlouhou historii vývoje a využívání, který se táhne již mnoho staletí. Často jsou spojovány s pojmem „mnemotechnika“. Důležité je uvědomit si, že mnemotechnika není pouhým kouzelnickým trikem, ale osvědčenou metodou pro zlepšení paměti a schopnosti zapamatování.

Fungování lidské paměti spočívá v tom, jak propojuje různé informace a koncepty. Důležité je trénovat, jak se zaměřit na určité prvky a následně tyto prvky spojovat s dalšími informacemi, což nám umožňuje účinněji si věci zapamatovat.

Jednou z účinných paměťových technik je použití rýmování. Rýmování slov nám umožňuje snáze si věci zapamatovat. Vzpomeňte si na hádanky a říkanky z dětství, které jsme se učili ve škole. Je to proto, že rýmování má schopnost vytvářet silné paměťové asociační spojení.

Další efektivní paměťovou technikou je použití iniciálů nebo prvního písmene každého slova. To nám umožňuje snáze si zapamatovat seznam položek nebo informací. Například vzpomeňte na zkratku ROY G. BIV, která představuje sedm barev duhy: červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou, indigovou a fialovou. Iniciály těchto barev jsou snadno rozpoznatelné a umožňují nám si je snáze zapamatovat.

V případě, že se iniciály položek nehodí k vytvoření slova, můžeme použít jiné metody, abychom si informace lépe pamatovali. Důležité je, že paměťové techniky nám poskytují nástroje pro zlepšení naší schopnosti si věci pamatovat a snižují zapomínání.

Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?