fbpx

Zdravý mozek – šťastný mozek!

V tomto článku bych rád představil tři klíčové rady pro péči o mozek. Mozek, jakožto jeden z nejdůležitějších orgánů v našem těle, si zasluhuje naši pozornost, pokud jde o udržení jeho optimální kondice. Položte si otázku: „Starali jste se dostatečně o zdraví vašeho mozku?“ Pokud máte pochybnosti, následující rady vám mohou pomoci rychle zlepšit zdraví vašeho mozku.

1. Dbejte na dostatečný přísun vody

Mozek je tvořen z 80 % vodou, a tato tekutina hraje zásadní roli v jeho funkci. Dehydratace může negativně ovlivnit váš celkový pocit pohody, snížit výkonnost a ztížit proces učení. Kromě toho, dehydratace může být spojena s rizikem pro dlouhodobé duševní zdraví. Průměrně tělo ztrácí až 2,5 litru vody denně, které jsou vylučovány skrze dýchání, pot a moč. Je klíčové zajistit, aby tyto ztráty byly pravidelně doplňovány. Zkuste pít více vody během dne a konzumovat potraviny s vysokým obsahem vody, jako jsou ovoce a zelenina.

2. Zahrňte správné tuky do vaší stravy

Mozek obsahuje zhruba 60 % tuků, zahrnujíc nasycené tuky a cholesterol. I když by mnozí tuk mohli považovat za nezdravý, jsou určité tuky nezbytné pro normální funkci mozku. Z tohoto množství by asi 20 % měly tvořit esenciální mastné kyseliny, jako jsou omega-3 a omega-6. Tyto mastné kyseliny jsou klíčové, protože tělo je nedokáže produkovat a musíme je získat ze stravy. Zahrňte do svého jídelníčku tuky, které jsou bohaté na omega-3 a omega-6, například ryby.

3. Pravidelné cvičení

Udržujte svůj mozek v kondici tím, že udržujete své tělo v kondici. Vědecký výzkum prokázal, že pravidelná fyzická aktivita může výrazně snížit projevy deprese, úzkosti a stresu. Ve skutečnosti je někdy cvičení stejně účinné jako antidepresiva. Prospějte své šedé hmotě a zachovejte ji zdravou a šťastnou tím, že budete aktivní. Můžete dosáhnout těchto prospěšných efektů tím, že si zahrnete pravidelnou procházku v přírodě nebo se dokonce zapojíte do tanečních kurzů.

Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?