fbpx

Jaké chyby dělají digitální nomádi v zahraničí? Pět zásadních příkladů

Stát se digitálním nomádem a pracovat na cestách představuje neuvěřitelnou zkušenost, která rozhodně stojí za čas a úsilí. Avšak nebylo by férové opomíjet potenciální výzvy a nevýhody, které s sebou tento způsob života nese. Některé z těchto obtíží se týkají především logistiky. Jak efektivně řídit své podnikání na cestách? Jak dosáhnout rovnováhy mezi prací a odpočinkem?

Následující chyby představují některá z hlavních rizik, kterých byste měli při tomto dobrodružství vyvarovat:

Neděláte si dostatečný průzkum

Předtím, než se vydáte na cestu, je naprosto nezbytné důkladně prozkoumat cílovou destinaci. Tím způsobem si můžete zajistit, že jste vybrali místa s dostupným bezplatným Wi-Fi připojením, nebo elektrickými zásuvkami, kde budete moci pracovat, a to ještě před tím, než bude pozdě!

Ztrácíte časovou orientaci

Další velkou chybou je podcenit komplexitu časových rozdílů v různých zemích. Pravděpodobně budete spolupracovat s lidmi, kteří se nacházejí o několik hodin zpět nebo dopředu, což může značně komplikovat plánování schůzek přes Skype nebo dodržení termínů. Aby bylo možné těmto potížím předejít, je vhodné využít aplikace jako „World Time Buddy,“ která vám pomůže udržovat synchronizaci s vašimi obchodními partnery a klienty.

Chybí vám záložní plán

Důležité je mít vždy k dispozici záložní plán pro případ, že by se věci nevyvíjely podle očekávání. Jinými slovy, mějte jasnou představu, jak postupovat, když se octnete v kavárně a zjistíte, že Wi-Fi nefunguje. A stejně tak mějte plán, co dělat, když zjistíte, že se vám vybila baterie v notebooku.

Nemáte vhodné vybavení

Při práci na cestách je vaše pracovní výbava zásadní. Je nutné disponovat lehkým a výkonným počítačem s dlouhou výdrží baterie. Dále budete potřebovat kvalitní fotoaparát, spolehlivý mobilní telefon a další nezbytné nástroje. Tato investice rozhodně přinese pozitivní efekty a výrazně ovlivní váš pracovní a učební proces.

Nadměrná pracovní zátěž

V neposlední řadě se vyvarujte chybě nadměrného pracovního nasazení! Mějte na paměti, že jste na cestách především proto, abyste si užili zemi, kterou navštěvujete, a objevovali nová místa – nikoliv výhradně za účelem podnikatelského úspěchu! Pokud vám to jde na obou frontách, je to skvělé, avšak vaším primárním cílem by mělo být vydělat dostatečně, abyste financovali své cestovatelské ambice. Jedná se o dosažení rovnováhy a vyvarování se neustálému honění vyššího zisku.

Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?