fbpx

Validní webová stránka, pytel s objednávkami neroztrhne

Představte si pomuchlané, roztrhané noviny, ze kterých létají cáry papíru a dopadají na koberec… úplná pohroma. Máte chuť přelouskat něco takového během odpolední siesty?

Nesáhnete raději po novém čerstvém magazínu s lesklou a na dotek příjemnou obálkou? Přestože jsem viděl na první pohled obyčejné stránky, které byly ultra úspěšné… vzhled a design webu hraje jistou roli.

Trochu jiná věc je správné fungování … funguje vám vše jak má? Možná už se vám někdo oháněl pojmem Validní webová stránka a že bez ní nejde být.

Co je „Validní stránka“?

Hned to vysvětlím. Validní webová stránka je bezchybný stav HTML kódu, ze kterého se webové stránky skládají. Když je kód v pořádku, zobrazují se stránky návštěvníkům správně a čitelně.

Také internetové vyhledávače mají raději bezchybný validní kód, i když mnoho chyb ignorují. Vaši zákazníci drobné chyby nepoznají, ale rozsypaná a nečitelná webová stránka bude strašit stejně jako ty roztrhané noviny. Takový stav ale poznáte pouhým okem a můžete to začít včas řešit se svým dodavatelem.

Validní webová stránka je základ, na kterém můžete stavět. Vědu z toho ale nedělejte. Je to podobné, jako když máte uklizeno ve své provozovně nebo prodejně. Váš úspěch to do jisté míry podpoří, na druhou stranu… samo o sobě to pytel s objednávkami neroztrhne, protože jde o standard.

Validní webová stránka

Chraňte se před nejčastějšími chybami

Jak si stojí vaše stránky?

Jestli jsou vaše stránky validní (tedy bez chyb v kódu) si můžete sami okamžitě zkontrolovat pomocí Nástroje pro kontrolu zdrojového kódu, stačí zadat svou WWW adresu a nechat ji ověřit. Pokud by vaše stránka vykazovala větší množství chyb, nechte si je odstranit. Může se ale jednat o drobnosti, které nemají žádný vliv jak na zobrazení stránky, tak čitelnost pro vyhledávače.

Pozor na „mazané nabídky“

Také se nenechte napálit různými nabídkami, že vaše stránky nutně potřebují překopat, nebo že potřebujete úplně nové, jinak vás vyhledávače nepřečtou. Není to vždy pravda a už víte, jak si to ověřit. Chyby se většinou dají odstranit bez razantních změn a nákladů.

Vyhněte se častým chybám a pohlídejte si:

  • Aby na vašich stránkách vše správě fungovalo, neustále se setkáváme se stránkami, kde stále něco nefunguje.
  • Aby všechny linky a odkazy směřovali na správnou stránku. (také aby na každou veřejnou stránku vedl odkaz).
  • Prohlédněte si své stránky v různých prohlížečích, musí fungovat vždy a všude (např. Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome, prohlížeč v mobilu)
  • Dokud nemáte informace připravené, vyhněte se prázdným stránkám typu Stránky ve výstavbě nebo Právě na tom pracujeme, již brzy a podobně.
  • Prázdné stránky mohou způsobit, že si je vyhledávače zapamatují jako prázdné a do výsledků je už nezařadí, ani když je časem naplníte.
  • Neztrácejte s Validací příliš času, pokud jste našli chyby, vyzvěte dodavatele svých stránek a nechte vše napravit.
Lukáš Juhász
20 let v oboru a zakladatel WebFunly s.r.o. S úzkým týmem expertů tvoří firmám kvalitní weby a konverzní a prodejní trychtýře (funnely) napříč online platformami. Přináší praktická řešení pro automatizaci online marketingu, prodeje a příjemný webdesign. Spolupracuje s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně nebo Palladium. Několika "malým" klientům realizoval weby s obraty přes deset mil. Kč.

Lukáš Juhász

20 let tvořím weby, zakladatel WebFunly s.r.o.
S úzkým týmem expertů tvořím firmám weby, eshopy a konverzní či prodejní trychtýře (funnely). Přináším praktická řešení pro automatizaci online marketingu a prodeje. Spolupracuji s klienty jako ŘSD ČR, Janské Lázně a spolupracuji s malými středními, i menšími firmami. Kladu důraz na osobní přístup a baví mě spolupráce v přátelském duchu.

Chcete více klientů a méně rutiny?